زورگیری و اخاذی از رانندگان امداد خودرو توسط اراذل و اوباش سطح یک سابقه دار

زورگیری و اخاذی از رانندگان امداد خودرو توسط اراذل و اوباش سطح یک سابقه دار با ضرب و شتم و تهدید سلاح و دستگاه کارتخوان سیار در شرق تهران.
5/5 - (1 امتیاز)

زورگیری و اخاذی از رانندگان امداد خودرو توسط اراذل و اوباش سطح یک سابقه دار با ضرب و شتم و تهدید سلاح و دستگاه کارتخوان سیار در شرق تهران.

زورگیری و اخاذی از رانندگان امداد خودرو توسط اراذل و اوباش سطح یک سابقه دار
زورگیری و اخاذی از رانندگان امداد خودرو توسط اراذل و اوباش سطح یک سابقه دار سرهنگ سعید راستی پلیس امنیت اطلاعات تهران بزرگ
زورگیری و اخاذی از رانندگان امداد خودرو توسط اراذل و اوباش سطح یک سابقه دار سرهنگ سعید راستی پلیس امنیت اطلاعات تهران بزرگ

فرودین ماه سال جاری ، با طرح شکایت های مشابه مبنی بر فعالیت های مجرمانه و کلاهبرداری احدی از اراذل و اوباش سطح یک تهران ، موضوع در دستور کار معاونت عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ قرار گرفت.

شکات پرونده که همگی رانندگان خودروهای امداد خودرو بوده و در سطح بزرگراه های شهر تهران بویژه در مناطق شرق تهران فعالیت می کنند ، همگی در اظهارات مشابه با معرفی یکی از اراذل و اوباش سابقه دار به نام محمدرضا . الف ، عنوان نمودند که این شخص با تهدید اسلحه کمری ، قمه و شمشیر اقدام به تهدید ، ضرب و شتم و زورگیری از آنها نموده است.

یکی از شکات در اظهاراتش به مأموران گفت : ساعت 11 شب در اتوبان [ شهید ] بابایی مشغول به کار بودم که محمدرضا سراغم آمد و از من درخواست پول کرد که ابتدا مخالفت کردم ؛ با مخالفت من جهت پرداخت پول ، ناگهان محمدرضا به سمت حمله ور شد و با تهدید سلاح مجبورم کرد تا مبلغ 10 میلیون تومان را به یک دستگاه کارتخوان که همراه خود آورده بود واریز کنم و پس از آن به سرعت از محل متواری شد ؛ پس از این ماجرا ، بواسطه بیماری قلبی در بیمارستان بستری شدم اما پس از ترخیص مجددا این شخص به سراغم آمد و تهدید کرد که در صورت پرداخت نکردن پول مرا با چاقو خواهد زد ؛ چند روز بعد ، ساعت 12 شب با یکی از همکارانم در اتوبان بابایی مشغول کار بودیم که محمدرضا به سراغمان آمد و پس از فحاشی ، یک اسلحه کمری را روی صورتم گذاشت و عنوان داشت : “مگر نگفته بودم اگر پول ندهید ، حق ندارید در این اتوبان کار کنید” و پس از سرقت کارت های بانکی ام محل را ترک کرد و تهدید کرد اگر شکایت کنم به سراغ خانواده ام خواهد آمد.

زورگیری و اخاذی از رانندگان امداد خودرو توسط اراذل و اوباش سطح یک سابقه دار شرق پایتخت سرهنگ سعید راستی پلیس امنیت اطلاعات تهران بزرگ
زورگیری و اخاذی از رانندگان امداد خودرو توسط اراذل و اوباش سطح یک سابقه دار شرق پایتخت سرهنگ سعید راستی پلیس امنیت اطلاعات تهران بزرگ

یکی دیگر از شکات در اظهارات خود عنوان داشت : در اتوبان بابایی ، زیر پل استخر ، مشغول کار بودم که محمدرضا . الف با یک خودرو پژو 405 نقره ای به من نزدیک شد و همزمان با فحاشی کردن ، با درآوردن چاقو به سمت من حمله ور شد و به زور مبلغ سه میلیون تومان را از طریق کارتخوانی که با خودش آورده بود از من گرفت و از همکارم نیز به همین شیوه زورگیری و سرقت کرد و تهدید کرد که : “باز هم می آیم و اگر پول ندهید ، اجازه کار کردن را به شما نمی دهم” و پس از آن با ماشین از محل دور شد.

شاکی دیگری به مأموران گفت : دو هفته پیش محمدرضا . الف در داخل اتوبان [شهید] بابایی با پژو 405 نقره ای به سراغم آمد و یک اسلحه کمری را روی سرم گذاشت و مدعی شد : “اگر داخل این اتوبان کار می کنی باید به من پول بدهی” و با تهدید اسلحه مبلغ 5 میلیون تومان به دستگاه کارتخوان همراه خود کشید ؛ مجددا یک هفته بعد از آن ماجرا ، ساعت 11 شب بود که دوباره به سراغ من آمد و گفت چرا پول را به حسابش نزدیم و شروع کرد به فحاشی و ضرب و شتم بنده و تهدید نمود که ماشینم را آتش خواهد زد.

دستگیری متهم:

با جمع بندی اطلاعات بدست آمده از شکات پرونده و بررسی سوابق مجرمین سابقه دار ، محمدرضا . الف با سوابق متعدد در زمینه سرقت ، آدم ربایی ، نزاع و درگیری ، شرارت و ایجاد رعب و وحشت ، خفت گیری ، نگهداری و خرید و فروش سلاح ، ضرب و جرح عمدی با سلاح سرد ، تحت تعقیب مأموران پلیس اطلاعات تهران بزرگ قرار گرفت.

در شرایطی که متهم از مخفیگاه خود در شهرستان پردیس متواری شده بود ، مأموران با شناسایی آخرین مخفیگاه وی در شهرستان بومهن ، سرانجام در مورخه 8 خرداد 1403 موفق به دستگیری متهم شده و در بازرسی از مخفیگاه وی ، یک قبضه سلاح کمری بهمراه مهمات مربوطه و چندین قبضه سلاح سرد کشف شد . با انتقال متهم به معاونت عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ و در تحقیقات تکمیلی ، یکی دیگر از شکات که با سلاح سرد و در خانه اش توسط متهم مورد ضرب و جرح و سرقت قرار گرفته بود ، شناسایی و به مقر انتظامی پلیس ( معاونت عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ ) دعوت شد.

شاکی پس از مواجه حضوری با متهم ، صراحتا وی را مورد شناسایی قرار داده و در شکایت خود به مأموران گفت : این شخص ( متهم ) با پسرم اختلاف و درگیری دارد ؛ حدودا ساعت 11 شب در خانه ام واقع در شهر بومهن تنها بودم که ناگهان محمدرضا ( متهم ) در حالیکه در یک دست قمه و در دست دیگر خود اسلحه کمری داشت ، به زور وارد خانه ام شد و شروع به زدن من با قمه کرد و هر دو دستم را با قمه زد و پس از آن طلاجات همسرم را سرقت کرد ؛ این شخص با تهدید مرا برهنه کرد و در حالیکه مرا با قمه مورد ضرب و جرح قرار می داد.


سرهنگ سعید راستی ، معاون عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ ، با اعلام این خبر اعلام داشت : تحقیقات از متهم در دستور کار این معاونت قرار گرفته و تاکنون بیش از 10 شاکی و مالباخته با مراجعه به مقر انتظامی این معاونت واقع در خیابان شهید خالد اسلامبولی ، از متهم شکایت نمودند ؛ لذا از سایر مالباختگان و شکات احتمالی این پرونده دعوت می شود تا جهت طرح و پیگیری شکایات خود به این معاونت مراجعه نمایند .

به اشتراک بگذارید
تصویر پیش فرض
sefrdoyek.ir
مطالب: 416

یک پاسخ ارائه کنید