دستگیری کلاهبردار دوره گرد در قالب فروش سیار تن ماهی

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ (پلیس فتا) از شناسایی و دستگیری 2 کلاهبردار که با روش اسکیمر بیش از 7 میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند خبر داد.
Rate this post

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ (پلیس فتا) از شناسایی و دستگیری 2 کلاهبردار که با روش اسکیمر بیش از 7 میلیارد ریال از شهروندان به صورت برداشت غیر مجاز از حساب کلاهبرداری کرده بودند خبر داد.

دستگیری کلاهبردار در پوشش فروش سیار تن ماهی اسکیمر پلیس فتا تهران بزرگ فاتب

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صفر دو یک به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ “داود معظمی گودرزی” اظهار داشت: تعداد زیادی از شهروندان به پلیس فتا مراجعه و مدعی شدند مبالغی بصورت غیرمجاز از حساب آنان برداشت شده است که پس از تجمیع پرونده های مشابه و اخذ اظهارات مال باختگان تیمی از کارشناسان پلیس فتا پایتخت تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند.


وی افزود: در تحقیقات اولیه کارشناسان پلیس فتا پایتخت مشخص شد همه قربانیان این پرونده بعد از خرید تن ماهی از فروشندگان سیار در تهران حسابشان خالی شده است.


سرهنگ گودرزی بیان داشت: افسران پلیس فتا تهران بزرگ در مرحله تحقیقات پرونده متوجه شدند مجرمان تحت پوشش فروش تن ماهی ارزان قیمت با یک خودروی وانت بار در تهران مشغول کار شده و پس از کپی برداری کارت‌های بانکی مال باختگان به وسیله دستگاه اسکیمر اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنان کرده اند که با بررسی های تکمیلی و همه جانبه و بهره گیری از روش های فنی و علمی موفق شدند این افراد را شناسایی و پس از تشریفات قضائی،هر 2 مجرم را در محل اختفای خود در یکی از مناطق شرقی تهران دستگیر و به همراه تجهیزات اسکیمر به پلیس فتا منتقل کنند.


این مقام مسئول خاطرنشان کرد: متهمان پس از انتقال به پلیس فتا و مواجهه با شکات پرونده و مستندات جمع آوری شده توسط پلیس به بیش از 29 فقره کلاهبرداری به ارزش 7 میلیارد ریال اعتراف کردند و پرده از نحوه اقدامات مجرمانه خود برداشتند.


این مقام سایبری ادامه داد: شهروندان برای پیشگیری از سرقت‌ به‌ صورت اسکیمینگ، انجام عملیات بانکی و وارد کردن رمز کارت حساب بانکی را شخصاً انجام دهند چرا که حتی در صورت نصب اسکیمر بر روی دستگاه کارت‌خوان، بدون اطلاع از رمز عبور، امکان برداشت از حساب شهروندان امکان‌پذیر نخواهد بود.


رئیس پلیس فتا تهران بزرگ با بیان اینکه تغییر رمز دوره‌ای یکی از بهترین راه‌ها برای جلوگیری از عملی شدن اهداف مجرمانه کلاهبرداران است توصیه کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.Cyberpolice.ir گزارش کنند.

به اشتراک بگذارید
تصویر پیش فرض
sefrdoyek.ir
مطالب: 416

یک پاسخ ارائه کنید