کلاهبرداری شب یلدا و هشدار رئیس پلیس فتا پایتخت

کلاهبرداری شب یلدا و هشدار رئیس پلیس فتا پایتخت تهران سرهنگ داود معظمی گودرزی و تخفیف های کلاهبرداران شب یلدا بسته اینترنت قرعه کشی حراج یلدا.
5/5 - (1 امتیاز)

کلاهبرداری شب یلدا و هشدار رئیس پلیس فتا پایتخت و هشدار رئیس پلیس فتا پایتخت سرهنگ داود معظمی گودرزی در خصوص فرصت طلبی کلاهبرداران در شب یلدا.

کلاهبرداری شب یلدا و هشدار رئیس پلیس فتا پایتخت تهران بزرگ سرهنگ داود معظمی گودرزی در خصوص قرعه کشی تخفیف جایزه خرید شارژ یلدایی
کلاهبرداری شب یلدا و هشدار رئیس پلیس فتا پایتخت تهران بزرگ سرهنگ داود معظمی گودرزی در خصوص قرعه کشی تخفیف جایزه خرید شارژ یلدایی

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به فرصت طلبی مجرمین درخصوص کلاهبرداری از شهروندان در پوشش تخفیف‌های شب یلدا از جمله بسته اینترنت،قرعه‌کشی و … اشاره کرد و گفت:برخی از افراد سودجو برخی از کالاها و یا خدمات مرتبط با شب یلدا را با قیمتی بسیار پایین آگهی کرده و تحت عناوین مختلف از جمله حراج ویژه یلدا و … از شهروندان کلاهبرداری می کنند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری صفر دو یک به نقل از پایگاه خبری پلیس،سرهنگ “داود معظمی گودرزی” رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران گفت:گاهی دیده شده که پیام‌هایی حاوی لینک‌های ناشناس با عناوین مختلف تبریک و یا تسلیت مناسبت های خاص از جمله شب یلدا و … برای کاربران ارسال شده و از آنان خواسته می‌شود با کلیک بر روی لینک مذکور پیام را مشاهده کنند.

رئیس پلیس فتا پایتخت بیان داشت:در برخی از این پیام‌ها شامل تصاویر متحرک است اما ممکن است سودجویان با ایجاد لینک‌های آلوده به بدافزار تلفن همراه یا رایانه را آلوده کنند و به تمامی اطلاعات محرمانه و خصوصی شهروندان دسترسی پیدا کنند،از این رو توصیه ما به کاربران فضای مجازی این است که از بازکردن هرنوع لینک ناشناسی خودداری کنند.

وی افزود: لازم است کاربران حتما از سایت‌های معتبر،دارای نماد اطمینان و مجاز خریداری کنند و در صورت سفارش کالا تسویه حساب را در محل و پس از رویت و اطمینان از اصالت کالای سفارش داده شده انجام دهند و از پرداخت هرگونه مبلغ تحت عنوان بیعانه جدا خودداری کنند.

رئیس پلیس فتا تهران خاطرنشان کرد:در مواردی دیده شده که کلاهبرداران و افراد سودجو به بهانه برنده شدن در قرعه‌کشی،فروش بسته اینترنت ویژه،تخفیف و … اقدام به سواستفاده از اطلاعات کارت بانکی کاربران کرده یا حتی از اطلاعات هویتی آنان سو استفاده می‌کنند که لازم است شهروندان هوشیاری داشته باشند و به هیچ عنوان فریب تبلیغات و وعده های دروغین فضای مجازی را نخورند.

به اشتراک بگذارید
تصویر پیش فرض
sefrdoyek.ir
مطالب: 397

یک پاسخ ارائه کنید