پلیس از جنس مردم برای مردم در خدمت مردم تاکید سردار فرماندهی بر امنیت محله محور

پلیس از جنس مردم برای مردم و در خدمت مردم است سردار عباسعلی محمدیان فرمانده انتظامی تهران بزرگ تاکید بر امنیت محله محور بر پایه مساجد کرد.
5/5 - (1 امتیاز)

پلیس از جنس مردم برای مردم و در خدمت مردم است سردار عباسعلی محمدیان فرمانده انتظامی تهران بزرگ تاکید بر امنیت محله محور بر پایه مساجد کرد.

پلیس از جنس مردم برای مردم و در خدمت مردم است سردار محمدیان فرمانده انتظامی تهران بزرگ
پلیس از جنس مردم برای مردم و در خدمت مردم است سردار محمدیان فرمانده انتظامی تهران بزرگ

سردار محمدیان عنوان کرد:امروز اگر پلیس کمک مردم را نداشته باشد،اگر اخبار و اطلاعات مردمی را نداشته باشد و اگر همراهی مردم را نداشته باشد،نمی تواند توفیقات بدست آمده در زمینه های مختلف را بدست بیاورد.

رئیس پلیس پایتخت افزود:امنیت مثال زدنی کشور در این منطقه پرآشوب،صرفا به واسطه توانمندی های پلیس نیست بلکه این امنیت پایدار و مثال زدنی بواسطه همراهی مردم با مجموعه نظام جمهوری اسلامی بدست آمده است.

وی ادامه داد:در راستای گسترش امنیت و افزایش احساس امنیت،سردار فرمانده کل انتظامی کشور،موضوع امنیت محله محور را مورد تاکید قرار داده و آنگونه که مقام معظم رهبری در سال گذشته تاکید داشتند که از مساجد به عنوان پایگاه استفاده شود،امروز تامین امنیت محلات با محوریت مساجد در دستور کار فرماندهی انتظامی کل کشور قرار گرفته است.

در حال حاضر در فرماندهی انتظامی تهران بزرگ،یکی از معیارهای ارزیابی عملکرد کلانتری ها،میزان ارتباط آنها با مساجد حوزه های استحفاظی آنها می باشد و تاکید کردیم که این ارتباط می بایست با ملاقات های حضوری مستمر با مردم افزایش پیدا کند.

سردار محمدیان،رییس پلیس پایتخت،غروب روز گذشته با حضور در جمع نمازگزاران مسجد حصار بوعلی،تاکید بر این مطلب که پلیس از جنس مردم است و برای امنیت مردم تلاش می کند داشت.

سردار محمدیان تصریح کرد:در شرایطی که دشمنان انقلاب اسلامی به دنبال آن هستند که با انتقال غیرقانونی سلاح به داخل کشور زمینه ایجاد ناامنی به ویژه در حوزه سرقت را فراهم کنند،همکاران در پلیس آگاهی در گمنامی کامل و به صورت شبانه روزی در تلاش و جهاد هستند و به دنبال آن هستیم تا با اقداماتی که در حوزه برخورد با جرایم به ویژه سرقت انجام می دهیم،مردم خودشان افزایش احساس امنیت را درک کنند و اعداد و ارقام نشان می دهد که وضعیت در مقایسه با گذشته بهتر شده است.

سردار محمدیان،بیان داشت:در گذشته سرقت از بانک موضوعی مهم به حساب می آمد اما امروزه با خاطر عدم نگهداری پول فیزیکی در بانک ها،چیزی عاید سارقان نمی شود اما متاسفانه به خاطر برخی دلایل مردم دارایی های خود را به طلا و ارز تبدیل کرده و بعضا این اموال با ارقام ارزشی چند میلیارد تومانی را در منازل خود نگهداری می کنند که همین موضوع باعث می شود سارقین به طمع افتاده و اقدام به سرقت از منزل کنند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ،گفت:پلیس در حال حرکت به سمت مسیری است که در تراز انقلاب اسلامی قرار گیرد؛در این حوزه اقدامات خوبی انجام و پیشرفت های زیادی نیز انجام شده اما کافی نیست.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) مبنی بر این که قدرت پلیس صرفا قدرت سخت افزاری و صرفا مبتنی بر تجهیزات نیست،افزود:پلیس در تراز انقلاب اسلامی،پلیسی است که مدبرانه عمل کند؛سعه صدر داشته باشد؛از تجهیزات بازدارنده بدون آسیب و صدمه زدن به افراد استفاده کند و نتیجه حرکت در مسیر رسیدن به پلیس در تراز انقلاب اسلامی آن می شود که در ناآرامی سال گذشته تعدادی از همکاران بنده آسیب دیده و به درجه جانبازی نائل می شوند اما با این حال بسیاری از افراد پیاده نظام دشمن و افراد فریب خورده را دستگیر می کنند.

رییس پلیس پایتخت،با تاکید بر این مطلب که پلیس در حوزه اعتیاد و مبارزه با موادمخدر،بیش از ۳۸ هزار شهید در کشور تقدیم کرده است،بیان داشت:در تهران بزرگ از ابتدای سال جاری تاکنون بالغ بر ۱۳ تن انواع موادمخدر کشف و توقیف شده و ما مانع از توزیع آن در جامعه بویژه در میان قشر جوان شدیم و ۵۰ درصد کشفیات بدست آمده مربوط به آن دسته از موادمخدری است که مصرف یک بار آن باعث اعتیاد دائم افراد می شود؛با تمامی این اقدامات صورت گرفته در حوزه جمع آوری معتادین متجاهر و فروشندگان موادمخدر،این موضوع کماکان مورد مطالبه شهروندان است و ما در این حوزه خود را موظف به پاسخگویی به شهروندان می دانیم.

به اشتراک بگذارید
تصویر پیش فرض
sefrdoyek.ir
مطالب: 366

یک پاسخ ارائه کنید