کشف راز جسد سوخته کشف شده در بیابان های دماوند

کشف راز جسد سوخته کشف شده در بیابان های دماوند توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ و توضیحات سرهنگ گودرزی از قتل پسر جوان و علاقه به دختر جوان.

کشف راز جسد سوخته کشف شده در بیابان های دماوند توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ که در مورخه 27/09/1401 پرونده ای با موضوع فقدان افراد،از شعبه نهم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران به اداره چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع گردید.

کشف راز جسد سوخته کشف شده در بیابان های دماوند توسط معاونت مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ
کشف راز جسد سوخته کشف شده در بیابان های دماوند توسط معاونت مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ

پدر فقدانی با حضور در اداره چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در اظهاراتش به کارآگاهان گفت : پسرم “آرشام” ( 33 ساله ) چندی پیش با دختری بنام “ملینا” در محل سکونتمان در اختیاریه آشنا و به او علاقه مند شده بود اما پس از تحقیقاتی که در خصوص ملینا انجام دادیم ، به این نتیجه رسیدیم که او و آرشام مناسب یکدیگر نیستند و به همین جهت با درخواست پسرم جهت ازدواج با ملینا مخالفت کردیم و همین موضوع آغاز اختلاف آرشام با خانواده شد تا اینکه یک روز با حالت عصبانیت از خانه خارج شد و دیگر به خانه بازنگشت و پس از آن ما هیچ اطلاعی از وی نداریم و گوشی تلفن همراهش نیز خاموش شده است “.

کشف جسد سوخته شده:

اواخر بهمن ماه سال 1401 یکی از اهالی یک روستا در شهرستان دماوند ، با جسد سوخته شده ای روبرو شد که موضوع از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 به پلیس اعلام می شود . با انتقال جسد به پزشکی قانونی و بررسی ارکان هویتی جسد ( آزمایش DNA ) ، به اداره چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد که جسد کشف شده در شهرستان دماوند متعلق به آرشام است . با توجه به شواهد و قرائن بدست آمده از صحنه کشف جسد و احراز وقوع جنایت ، پرونده با موضوع “قتل عمد” به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع گردید . همزمان با آغاز رسیدگی به پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند “ملینا” نیز همزمان با فقدان آرشام به محل سکونت خود مراجعت نداشته و تا پیش از کشف جسد آرشام ، این فرضیه قوت پیدا کرده بود ملینا به همراه آرشام است.

با توجه به شواهد و قرائن بدست آمده ، بررسی فرضیه “مشارکت ملینا در ارتکاب جنایت” در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت و با انجام اقدامات پیچیده پلیسی ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که ملینا از مدتی پیش با پسر جوانی بنام نیما ( 28 ساله ) در همان منطقه اختیاریه آشنا شده که با مراجعت به محل سکونت نیما مشخص شد نیما نیز همزمان با ناپدید شدن ملینا ، او نیز محل سکونت خود را ترک کرده است . در شرایطی که هر دو خانواده “نیما” و “ملینا” از سرنوشت آنها اظهار بی اطلاعی می کردند ، کارآگاهان با انجام اقدامات ویژه پلیسی موفق به شناسایی مخفیگاه آنها در شهرستان اسلامشهر شده ؛ ضمن هماهنگی با مقام قضایی ، هر دو نفر آنها در مورخه 29 فروردین ماه دستگیر و جهت تحقیقات به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شدند.

اعترافات ملینا:

ملینا در همان اعترفات اولیه به “مشارکت در قتل آرشام” و “ارتکاب جنایت توسط نیما” اعتراف کرد و به کارآگاهان گفت : ” من و آرشام تصمیم داشتیم تا با یکدیگر ازدواج کنیم اما خانواده آرشام مخالف ازدواج ما دو نفر بودند ؛ زمانیکه به این اطمینان رسیدم که آشنایی من و آرشام منجر به ازدواج نخواهد شد ، تصمیم گرفتم تا زندگی خود را از او جدا کنم ؛ در شرایطی که دوستی من با آرشام همچنان ادامه داشت ، از طریق اینستاگرام با نیما آشنا شده و پس از مدت کوتاهی با یکدیگر ملاقات کردیم ؛ پس از مدت کوتاهی ، آرشام متوجه ارتباط من با نیما شد و همین موضوع باعث بحث و جدل ما با هم شد ؛ آرشام تصمیم گرفت با نیما صحبت کند تا ارتباطش را با من قطع کند و به همین بهانه با یکدیگر قرار ملاقات گذاشتند ؛ روز حادثه ، هر سه نفر در داخل ماشین نیما ( یک دستگاه خودرو پراید ) در حال صحبت بودیم که با بالا گرفتن بحث ، ناگهان نیما با چاقویی که بهمراه خود داشت ، ضربات متعددی را به بخش های مختلف بدن نیما وارد کرد و او را به قتل رساند . جسد را با ماشین به بیایان های دماوند منتقل و با ریختن بنزین به آتش کشیدیم . پس از آتش زدن جسد و مراجعت به تهران ، تصمیم به ترک خانواده ها گرفتیم ؛ به شمال رفتیم و مدتی را در یک ویلای استیجاری مخفی شدیم ؛ بعد از مدت کوتاهی به مرزهای شمال غرب کشور رفتیم و تصمیم داشتیم تا به صورت غیرقانونی از کشور خارج شوم اما وقوع زلزله در کشور ترکیه ما را از رفتن به آن کشور منصرف کرد و نهایتا با کمک یکی از دوستان نیما ، خانه ای در شهرستان اسلامشهر کرایه و در آنجا مخفی شده بودیم تا اینکه توسط پلیس دستگیر شدیم.

نیما نیز در اعترافات مشابه ، اظهارات ملینا را تأیید کرد و عنوان نمود که به علاقه علاقه شدیدی که به ملینا پیدا کرده بود ، حاضر به ترک او نبوده و به این انگیزه اقدام به ارتکاب جنایت نموده است .سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری ، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت : با توجه به اعتراف صریح متهمین و شواهد و قرائن بدست آمده در پرونده ، قرار بازداشت موقت برای هر دو متهم صادر و تحقیقات تکمیلی در دستور کار اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است.

2.2/5 - (4 امتیاز)
به اشتراک بگذارید
تصویر پیش فرض
sefrdoyek.ir
مطالب: 423

یک پاسخ ارائه کنید