طرح شکار پلیس راهنمایی و رانندگی راهور تهران برخورد با تخلفات شبانه پایتخت

طرح شکار پلیس راهنمایی و رانندگی راهور تهران بزرگ برخورد با تخلفات شبانه حادثه ساز پایتخت و توقیف خودروهای متخلف سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور.
4.8/5 - (21 امتیاز)

طرح شکار پلیس راهنمایی و رانندگی راهور تهران بزرگ برخورد با تخلفات شبانه پایتخت سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در طرح تشدید برخورد قاطعانه پلیس تهران بزرگ با تخلفات حادثه ساز در شب.

طرح شکار پلیس راهنمایی و رانندگی راهور تهران بزرگ تخلفات شبانه سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور
طرح شکار پلیس راهنمایی و رانندگی راهور تهران بزرگ تخلفات شبانه پایتخت سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور
طرح شکار پلیس راهنمایی و رانندگی راهور تهران بزرگ تخلفات شبانه پایتخت سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور
طرح شکار پلیس راهنمایی و رانندگی راهور تهران بزرگ کنترل نامحسوس تخلفات شبانه حادثه ساز پایتخت توقیف خودروهای متخلف
طرح شکار پلیس راهنمایی و رانندگی راهور تهران بزرگ کنترل نامحسوس تخلفات شبانه حادثه ساز پایتخت توقیف خودروهای متخلف

۶۰ درصد تصادفات منجر به فوت در بزرگراهها اتفاق می افتد / ۳۰۰ کشته در تهران بر اثر حوادث رانندگی از ابتدای سال.


تخلفات خودروها در پایتخت از امشب ۸ مهرماه با تشدید برخورد پلیس مواجه خواهد شد.


سرهنگ موسوی پور :رانندگان طوری رانندگی کنند که هم خود آرامش داشته و از رانندگی لذت ببرند و هم این آرامش را به دیگران هدیه بدهند.

طرح شکار پلیس راهنمایی و رانندگی راهور تهران بزرگ تخلفات شبانه حادثه ساز پایتخت سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور
طرح شکار پلیس راهنمایی و رانندگی راهور تهران بزرگ تخلفات شبانه حادثه ساز پایتخت سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور


به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور ضمن تبریک فرا رسیدن هفته وحدت در خصوص اجرای طرح تشدید برخورد با تخلفات شبانه خودروها گفت:رانندگی در شهر تهران و در شب بسیار متفاوت است و شاید خیلی از رانندگان آنرا تجربه نکرده باشند.


وی افزود:شبها سرعت ها افزایش پیدا می کند و زمینه تخلفات حادثه ساز بیشتر فراهم می شود،برخی رانندگان با رفتارهای غلط ترافیکی خود امنیت و آرامش دیگر شهروندان و رانندگان را سلب و به خطر می اندازند.


سرهنگ موسوی پور گفت:در شش ماهه اول امسال نزدیک به ۳۰۰ نفر کشته در شهر تهران بر اثر تصادفات داشته ایم که ۶۰ درصد تصادفات منجر به فوت در بزرگراهها اتفاق می افتد.


وی افزود:۵۵ درصد تصادفات منجر به فوت در شب اتفاق افتاده و از این میزان ۳۹ درصد مربوط به عابرین پیاده و ۵۴ درصد مربوط به موتورسواران می باشد.

طرح شکار پلیس راهنمایی و رانندگی راهور تهران بزرگ کنترل نامحسوس تخلفات شبانه حادثه ساز پایتخت سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور
طرح شکار پلیس راهنمایی و رانندگی راهور تهران بزرگ کنترل نامحسوس تخلفات شبانه حادثه ساز پایتخت سرهنگ سید ابوالفضل موسوی پور


سرهنگ موسوی پور گفت:این آمار و تصادفات دلخراش و حوادث دردناک ما را برآن داشت که طرح تشدید برخورد با تخلفات در بزرگراهها را از امشب آغاز نماییم و با تخلفات حادثه ساز که باعث میشود امنیت و آرامش در معابر شهر تهران به خطر بیافتد برخورد نماییم.


رییس پلیس راهور تهران بزرگ بیان داشت:تخلفات شبانه در پایتخت تنها لایی کشی و حرکات مخاطره آمیز و سبقت و سرعت های غیر مجاز نیست بلکه تردد خودروهای سنگین در لاین سوم،استفاده از نورهای شدید و زنونی و سرعت های زیاد و بحث خطرات دیگر مانند توقف در حاشیه بزرگراه نیز می باشد.


وی گفت:بحث توقف در حاشیه بزرگراهها بسیار مهم است چرا که در شب سرعت ها زیاد می شود و همین موضوع امکان بروز حوادث را بسیار زیاد می کند.


وی افزود:همچنین بحث تردد عابرین پیاده نیز شبها در برخی بزرگراهها مطرح می شود که سرعت غیر مجاز و تاریکی هوا هر دو باعث بروز خطرات جبران ناپذیری برای موتورسواران و عابرین پیاده می شود که تصادفات را افزایش می دهد.


وی بیان داشت:در اکثر حوادثی که روی می دهد علت اصلی حادثه متاسفانه در محل نیست چرا که رانندگانی هستند که حرکات مخاطره آمیز و حرکات نمایشی انجام می دهند و باعث تغییر مسیر خودروهایی می شوند که در مسیر و لاین اصلی خود در حال حرکت هستند و باعث ایجاد حوادث جبران ناپذیری برای آنان می شوند و پس از آن از محل خارج شده و حادثه ای دردناک را رقم زده و خانواده ای را داغدار می کنند.


وی گفت:بنده به اتفاق همکارانم در طرح تشدید برخورد با این تخلفات در جهت ایجاد امنیت و آرامش تلاش خواهیم کرد تا بتوانیم معابر ایمنی را برای شهروندان مهیا و فراهم نماییم.

طرح شکار پلیس راهنمایی و رانندگی راهور تهران بزرگ فاتب کنترل نامحسوس تخلفات شبانه حادثه ساز پایتخت توقیف خودروهای متخلف
طرح شکار پلیس راهنمایی و رانندگی راهور تهران بزرگ فاتب کنترل نامحسوس تخلفات شبانه حادثه ساز پایتخت توقیف خودروهای متخلف


رییس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد:برابر مقررات خودروهایی که به طور همزمان مرتکب دو تخلف شوند بمدت ۷۲ ساعت در پارکینگ متوقف می شوند.


وی افزود:در بحث تخلفات کامیون ها ، بحث حفاظ بار وتردد در لاین سوم و اشکار سازی پلاک سوم مطرح است.


وی اذعان داشت:پلیس مبداء حرکت و تردد کامیون ها را در شهر تهران شناسایی کرده است و از مبداء ترددهای آنان کنترل می شود و اجازه نخواهیم داد که با لاستیک صاف،بار غیر مجاز و با نداشتن حفاظ و سایر تخلفات در معابر شهر تهران ترد نمایند.


سرهنگ موسوی پور ادامه داد:در بحث آموزش و فرهنگ ترافیک که مهم ترین موضوع است همکاران بنده اقدامات خوبی را انجام داده اند و در برنامه شهر امن در روزهای زوج به موضوعات فرهنگی _ ترافیکی می پردازند.


رییس پلیس راهور تهران بزرگ گفت:نداشتن پلاک و تخلفات مربوط به پلاک خط قرمز پلیس راهور تهران بزرگ است چرا که پلاک هویت وسیله نقلیه است و راننده ممکن است هر تخلفی را با این نداشتن پلاک ممکن است انجام دهد و می تواند تخلفاتی چون سرعت و سبقت،ورود به محدوده های ممنوع و هر نوع تخلف دیگری را بخاطر اینکه پلاک ندارد انجام دهند همکاران بنده حتما دv صورت مشاهده خودرو را متوقف از ادامه حرکت آنها جلوگیری می نمایند.


وی بیان داشت:پلیس علاوه بر آنکه تخلفات را در سطح معابر کنترل و برخورد می کند در بحث قرارگاه سرعت نیز فعال است و آنرا تشکیل داده و از طریق مرکز فرماندهی و کنترل هوشمند پلیس راهور تهران بزرگ متخلفینی که بیش از ۵۰ کیلومتر بیش از حد مجاز سرعت دارند را به قرارگاه فراخوان و احضار می شوند و بنا بر دستور قضایی که اخذ شده خودروهای آنان اعمال قانون شده و درخصوص عدم تخلف مجدد از آنها تعهدی گرفته می شود.

وی گفت:با بررسی که انجام شده بیشتر متخلفینی که سرعت و سبقت می روند قشر جوان هستند و از همینجا توصیه می کنم که خانواده ها مراقب ترددهای فرزندان خود باشند و خودروی خود را بدون گواهینامه مجاز در اختیار آنان و مخصوصا در شبها قرار ندهند چرا که ما هم با دیدن صحنه های تلخ تصادفات جدا ناراحت می شویم.


سرهنگ موسوی پور با اشاره به حادثه تلخی که چند وقت پیش اتفاق افتاد گفت:سرنشین خودروی پژو که دختر خانم جوانی بوده به علت نبستن کمربند ایمنی پس از برخورد با مانع از شیشه خودرو به بیرون پرتاب شده و منجر به فوت وی می‌شود.این موضوع بسیار ناراحت کننده است و به همین دلیل این برخوردها و اعمال قانون ها صورت می گیرد تا جلوی این حوادث گرفته شود و حوادث صفر شود و اتفاق و تصادفی را شاهد نباشیم.


وی توصیه داشت:شهروند و رانندگان عزیز طوری رانندگی کنند که هم خود آرامش داشته و از رانندگی لذت برده و هم این آرامش را به دیگران هدیه بدهند.

به اشتراک بگذارید
تصویر پیش فرض
sefrdoyek.ir
مطالب: 416

یک پاسخ ارائه کنید