دستگیری عامل راه اندازى صفحه فیشنگ با ترفند خرید شارژ تلفن همراه ارزان قیمت

دستگیری عامل راه اندازى صفحه فیشنگ با ترفند خرید شارژ تلفن همراه ارزان قیمت پلیس فتا فرماندهی انتظامی تهران بزرگ سرهنگ داود معظمی گودرزی.
5/5 - (6 امتیاز)

دستگیری عامل راه اندازى صفحه فیشنگ با ترفند خرید شارژ تلفن همراه ارزان قیمت توسط پلیس فتا فرماندهی انتظامی تهران بزرگ.

دستگیری عامل راه اندازى صفحه فیشنگ با ترفند خرید شارژ تلفن همراه ارزان قیمت توسط پلیس فتا فرماندهی انتظامی تهران بزرگ
دستگیری عامل راه اندازى صفحه فیشنگ با ترفند خرید شارژ تلفن همراه ارزان قیمت توسط پلیس فتا فرماندهی انتظامی تهران بزرگ

سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از شناسایی و دستگیری عامل راه اندازى صفحه فیشنگ با ترفند خرید شارژ تلفن همراه ارزان قیمت خبر داد.


سرهنگ “داود معظمی گودرزی”،رئیس پلیس فتا تهران بزرگ اظهار داشت:در پی مراجعه شخصی به پلیس فتا پایتخت مبنی بر برداشت غیر مجاز مبلغ حدود پانصد میلیون ریال از حساب بانکى اش، توسط فرد یا افرادى ناشناس،رسیدگى به این پرونده در دستور کار پلیس فتا پایتخت قرار گرفت.

این مقام انتظامی بیان داشت:شاکی در ادامه اظهاراتش عنوان کرد جهت خرید شارژ تلفن همراه در فضای مجازی مشغول جستجو بودم که با یک سایت مواجه شدم که مدعی بودند شارژ تلفن همراه را با قیمت ارزان تر از بقیه به فروش می رسانند،بنده هم بدون توجه به آدرس درگاه پرداخت و اطمینان از هویت گردانندگان آن صفحه اقدام به خرید کردم و پس از وارد کردن اطلاعات محرمانه کارت بانکی با تراکنش ناموفق مواجه شدم و تمام موجودی حسابم را از دست دادم.

سرهنگ گودرزی افزود:پس از اخذ اظهارات شاکی کارشناسان پلیس فتا اقدامات خود را آغاز کردند و متوجه شدند فردی تحت عنوان فروش شارژ ارزان قیمت با ایجاد یک درگاه جعلی پرداخت و سپس هدایت شهروندان به جهت پرداخت از طریق این درگاه از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری می نماید.

سرهنگ معظمی گودرزی عنوان داشت:متخصصین سایبری پلیس فتا فرماندهی انتظامی تهران بزرگ پس از شناسایی مجرم در فضای مجازی اطلاعات هویتی وی را به دست آورده و پس از تشریفات قضایی متهم در یکی از مناطق جنوبی تهران بزرگ دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیک به پلیس فتا منتقل شد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد:شارژ های تلفن همراه مورد نیاز خود را فقط از مراکز و اپلیکیشن مالی مورد تائید و معرفی شده در وب سایت اصلی بانکها و یا مورد تائید بانک مرکزی و نصب شده از منابع اصلی و یا وب سایت اپراتورها تهیه نمایند و به نتایج نشان داده شده توسط موتورهای جستجوگر اکتفا ننمایند چرا که احتمال تقلبی ( فیشینگ ) بودن برخی از این نتایج نشان داده شده متصور است،همچنین در صورت مشاهده موارد مشکوک آن را از طریق مرکز فوریتهای سایبری به شماره تلفن 096380 و یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir با ما درمیان بگذارند.

به اشتراک بگذارید
تصویر پیش فرض
sefrdoyek.ir
مطالب: 416

یک پاسخ ارائه کنید