جان باختن 470 نفر در تصادفات نوروزی تا به این لحظه

جان باختن 470 نفر در تصادفات نوروزی تا به این لحظه سردار رادان به ارائه آمار از سفرهای نوروزی پرداخت و 470 نفر فوتی در جاده ها اعلام شد.
5/5 - (2 امتیاز)

جان باختن 470 نفر در تصادفات نوروزی تا به این لحظه از زبان سردار احمدرضا رادان فرمانده فراجا در روز یکشنبه با ارایه آماری از وضعیت سفر‌های نوروزی افزود:۶۵ درصد از تصادفات نوروزی و فوتی‌ های ناشی از آن در اثر تخطی از سرعت مطمئنه،عدم رعایت حق تقدم و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه بوده که به طور معمول ناشی از خواب آلودگی و خستگی رانندگان است.

جان باختن 470 نفر در تصادفات نوروزی تا به این لحظه از زبان سردار رادان فرمانده فراجا و آمار فوتی های نوروز 1402
جان باختن 470 نفر در تصادفات نوروزی تا به این لحظه از زبان سردار رادان فرمانده فراجا و آمار فوتی های نوروز 1402

وی با تشکر از مردم در زمینه رعایت قوانین و مقررات و همچنین تلاش شبانه روزی پلیس برای کاهش تلفات و حوادث جاده‌ای گفت:آمار جانباختگان نسبت به سال قبل کاهشی است،اما باید آمار دقیق را از پزشکی قانونی کشور جویا شد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه امسال تجربه سفر بیشتری را در سفر‌های نوروزی داشتیم،ادامه داد: ۲۶۲ میلیون تردد بین استانی و شهرستانی ثبت شده که نسبت به سال گذشته از حجم بیشتری برخوردار است.

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به اینکه به نیمه تعطیلات رسیده ایم و تقریبا امروز در طول جاده‌ها چه در مسیر رفت و چه در مسیر برگشت،با بار پرحجم ترافیک مواجه هستیم، این نکته را گفت که در برخی مسیر‌ها تردد روان و در برخی دیگر سرعت کند است.

خوشبختانه امسال تجربه سفر بیشتری را در سفر‌های نوروزی داشتیم، ادامه داد: به گونه‌ای که ۲۶۲ میلیون تردد بین استانی و شهرستانی ثبت شده که نسبت به سال گذشته از حجم بیشتری برخوردار است.

تا پایان هفته جاده‌های پرترددی خواهیم داشت:

فرمانده پلیس کشور این را هم گفت که موج دوم سفر‌های نوروزی آغاز شده است و با توجه به عزیمت برخی مسافران و بازگشت برخی هموطنان به شهر‌های خود، تا پایان این هفته جاده‌های پرترددی خواهیم داشت و روز‌های پایانی هفته بر حجم تردد‌ها افزوده خواهد شد.

سفر خود را مدیریت کرده و آن را به روز‌های آخر هفته موکول نکنید:

سردار رادان از مسافران نوروزی درخواست کرد که سفر خود را مدیریت کرده و آن را به روز‌های آخر هفته موکول نکنند.

فرمانده کل انتظامی کشور بیان اینکه باتوجه به پیش‌بینی بارش‌ها، تاکید کرد:ممکن است مسیر جاده‌ها به دلیل بارش‌ها طولانی‌تر باشد، پس بهتر است مسافران نوروزی جاده را در سفر ببینند و این احتمال را هم بدهند که چندین ساعت در جاده بمانند.

به اشتراک بگذارید
تصویر پیش فرض
sefrdoyek.ir
مطالب: 416

یک پاسخ ارائه کنید