بازسازی صحنه سرقت مسلحانه از بانک توسط پلیس آگاهی

بازسازی صحنه سرقت مسلحانه از بانک توسط پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت دستگیری سارق مسلح در شهر مرزی.

بازسازی صحنه سرقت مسلحانه از بانک توسط پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ پایگاه سوم پلیس آگاهی پایتخت دستگیری سارق مسلح در کمتر از 24 ساعت در شهر مرزی.

بازسازی صحنه سرقت مسلحانه از بانک توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ پایگاه سوم فاتب
بازسازی صحنه سرقت مسلحانه از بانک توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ پایگاه سوم
بازسازی صحنه سرقت مسلحانه از بانک توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ پایگاه سوم
بازسازی صحنه سرقت مسلحانه از بانک توسط پایگاه سوم پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ
بازسازی صحنه سرقت مسلحانه از بانک توسط پایگاه سوم پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ

اما قبل از بازسازی صحنه سرقت توسط پلیس آگاهی تهران بزرگ مروری بر آنچه در تعطیلات عید بر این سارق گذشته داشته باشیم:

چهارشنبه،نهم فروردین امسال مردی وارد بانکی در منطقه توانیر تهران شد.او به سمت یکی از کارمندان بانک رفت و ناگهان اسلحه‌ای از زیر لباسش بیرون آورد و با تهدید چندین دسته اسکناس سرقت کرد و متواری شد.

پس از فرار دزد مسلح،تیمی از مأموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران در محل سرقت حاضر شدند.دوربین‌های مداربسته نشان می‌ داد که سارق در حالی که کیفی در دست و کلاهی به سر داشته وارد بانک شده و نقشه سرقت را عملی کرده است.مأموران در ادامه به تحقیق از کارکنان بانک پرداختند و ابعاد بیشتری از این ماجرا آشکارشد.یکی از کارمندان بانک گفت:چند روز پیش تصمیم گرفتم 2 سکه طلای بهار آزادی را بفروشم و چون صرافی‌ها بسته بود،آگهی فروش سکه‌ ها را در یکی از سایت‌ ها منتشر کردم.

وی ادامه داد:شخصی با من تماس گرفت و برای خرید سکه‌ ها قرار گذاشت.من هم آدرس محل کارم را دادم و حدود ساعت 12 بود که مردی حدودا 45 ساله وارد بانک شد.به محض دیدن او،از فروش سکه‌ هایم منصرف شدم چون چهره‌ اش نشان می‌داد که خلافکار است اما همان لحظه او اسلحه کمری را از زیر لباسش خارج و مرا تهدید به قتل کرد.سپس به تهدید کارکنان دیگر پرداخت و همزمان چند گلوله در بانک به سمت شیشه‌ ها شلیک کرد و طی آن از گیشه اسکناس‌ها را سرقت کرده و متواری شد.

سرنخ اصلی برای شناسایی سارق مسلح بانک،تصویر ثبت شده او در دوربین‌ های مداربسته بود که در ادامه معلوم شد که وی مجرمی سابقه‌دار است.به دستور سرپرست دادسرای ویژه سرقت،مأموران راهی محل سکونت وی شدند اما او پس از سرقت،مخفیگاه خود را ترک کرده و فراری شده بود.مأموران در بازرسی از محل زندگی وی،کلاهی که در سرقت از آن استفاده شده بود را کشف کردند.

در ادامه مشخص شد که متهم قصد دارد از طریق مرزهای زمینی در آذربایجان غربی از کشور خارج شود.با این اطلاعات مأموران راهی نقطه صفر مرزی کشور شدند و متهم را روز پنجشنبه دهم فروردین ماه در فاصله چند متری خروج از مرز دستگیر کردند.

متهم پس از انتقال به اداره آگاهی تهران به سرقت مسلحانه بانک اعتراف کرده و گفت:درحال جست‌ و جو در فضای مجازی بودم که چشمم به آگهی فروش سکه‌ های طلا افتاد.تصمیم به زورگیری سکه‌ ها گرفتم و برای اجرای این سناریو،اسلحه‌ای تهیه کردم اما وقتی متوجه شدم که طعمه‌ ام کارمند بانک است،پس از ورود به آنجا تصمیم گرفتم نقشه‌ام را تغییر دهم و به جای سرقت سکه‌ها،از بانک سرقت کنم.هرچند پولی که از این سرقت گیرم آمد،حدود 5میلیون تومان بود درحالی‌ که پول سکه‌ها قطعا بیشتر از این مبلغ می‌شد.

وی ادامه داد:پس از ارتکاب سرقت به خانه‌ ام برگشتم اما یک دفعه یادم افتاد که بانک دوربین دارد و چون سابقه دارم خیلی زود شناسایی می‌شوم.به همین دلیل بود که تصمیم به فرار از کشور گرفتم.خودم را به نقطه صفر مرزی رساندم و در حالی‌ که دهها متر با خروج از کشور فاصله‌ ای نمانده بود مأموران خودشان را به من رسانده و دستگیرم کردند.

4.5/5 - (8 امتیاز)
به اشتراک بگذارید
تصویر پیش فرض
sefrdoyek.ir
مطالب: 423

یک پاسخ ارائه کنید